Kategorie
Wygoda dla Twoich stóp
Dla zakupów powyżej 199 zł

O firmie

O marce Berkemann

W 1885 r. Heinrich Ad. Berkemann założył przedsiębiorstwo Berkemann w Hamburgu. Koncentrował się na produkcji wygodnego i dopasowanego obuwia. W 1903 r. wynalazł pierwszą na świecie wkładkę ortopedyczną do butów, którą zaczęto produkować na przemysłową skalę.

Wszystkie produkty firmy Berkemann służą zdrowie stopy. Oryginalna 5-fazowa wkładka, która według aktualnych badań medycznych gwarantuje pełen komfort stóp i nóg, jest podstawą każdego buta Berkemann. "Berkemann oznacza zdrowie dla człowieka oraz harmonię z naturą". Zgodnie z tym hasłem przewodnim, do produkcji obuwia marki Berkemann wykorzystuje się wyłącznie naturalne materiały.

5-fazowa wkładka jest do dzisiaj podstawą każdego buta Berkemann, Firma Berkemann wykorzystuje ponadto wyłącznie surowce z Europy, wykonuje wszystkie modele obuwia we własnych fabrykach na Węgrzech i stawia na konsekwentny insourcing.

W ofercie marki Berkemann znajduje się obuwie:

- z drewnianą podeszwą zapewniające trening dla stóp

- z wymienna wkładką

- z wkładką elastyczną

- skórzane przystosowane do prania

- do pracy

 

Linie obuwia marki Berkemann

Berkina

Obuwie linii Berkina rozpieszczą twoje stopy. Cholewka wykonana z wyjątkowo miękkiej skóry z włoskich garbarni, oryginalna 5-fazowa wkładka w podeszwie wewnętrznej o raz zapięcia na rzepy lub sprzączki zapewniające wiele możliwości regulacji sprawiają, że obuwie dobrze trzyma się na nodze i zapewnia najwyższy komfort noszenia.

Washable

Obuwie przystosowane do prania będzie służyło latami. Środki powierzchniowo czynne zapobiegają odtłuszczeniu skóry i sprawiają, że obuwie pozostaje miękkie i elastyczne również po wielu praniach. Do każdej pracy dołączona jest próbka specjalnego środka piorącego w płynie oraz siatka do prania. Obuwie z tej linii można prać w 30oC ręcznie albo w pralce. Należy pamiętać, aby po praniu ręcznym dokładnie wypłukać buty czystą wodą. Do prania w pralce należy wykorzystać siatkę do prania dołączoną do każdej pary. Obuwie należy prać osobno, bez innych części odzieży lub podobnych. Nie należy suszyć obuwia na grzejniku lub suszarni. Obuwie szybciej wyschnie, jeżeli po praniu napełnimy je papierem.

Berkoflex

Modele z tej linii posiadają wkładki wymienne przystosowane do prania, wyścielone skórą garbowania roślinnego lub ogrzewającą wełną tekstylną. Dzięki tej konstrukcji, doskonale nadają się do zastosowania wkładek ortopedycznych, gdyż nie prowadzą do strat miejsca wewnątrz obuwia.

Stretch

W butach Berkemann z wkładkami elastycznymi zmęczone stopy mogą znowu poczuć się dobrze. Wkładki znajdujące się różnych częściach buta zapewniają perfekcyjne dopasowanie dla wszystkich stóp oraz zmniejszają otarcia i naciski. A co najlepsze bardzo elastyczny i rozciągliwy materiał  trudno odróżnić od skóry.

Wood

W butach Berkemann z drewnianą podeszwą każdy krok jest naturalny. Oryginalna 5-fazowa wkładka zapewnia trening mięśni stóp przy każdym kroku. Lekkie drewno topolowe produkcji europejskiej jest przyjazne dla środowiska oraz wspólnie z wkładką w podeszwie amortyzującą uderzenia odciąża stawy.

Work

W kuchni, szpitalu lub innych placówkach - oryginalna 5-fazowa wkładka Berkemann wspomaga stopy w każdym kroku, a specjalna antypoślizgowa podeszwa o profilu krzyżowym zapewnia stabilność. Wykorzystanie wyjątkowo miękkich materiałów wysokiej jakości zapewniających czynne oddychanie skóry sprawia, że również po długim dniu pracy odczuwasz komfort, a stopy są odprężone.